Obecnie wiele mówi się o czymś takim jak brutalność, przemoc psychiczna w domu

Obecnie wiele mówi się o czymś takim jak brutalność, przemoc psychiczna w domu. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z dziećmi. Tak wiele mówi się o tragediach, do jakich dochodzi “prawie” na naszych oczach. Ktoś coś słyszał, ktoś coś chyba widział, jednak nikt nie zareagował. A potem pojawia się tylko policja razem z koronerem, bo już nie ma kogo ratować. Takie tematy są bardzo niebezpieczne, jednak nie można milczeć. Nie można pozwolić na cierpienia innych ofiar. O takich rzeczach w swojej książce pt. “Szepty drewnianych papug” pisze Anna Szczęsna.

Nieidealna rodzinna

Autorka pochodzi z Włocławka, gdzie do dzisiaj mieszka, tworzy i robi wszystko, aby ludzie mogli poznać to wspaniałe miasto. W swoim dorobku literackim ma wiele wspaniałych książek, gdzie znaleźć można fascynujące historie. Czytelnicy znają takie jej książki, jak „Gang różowych kapeluszy”, „Jutro pachnie cynamonem”, „Myśl do przytulania”, „Książka zamiast Kwiatka”. Kiedy ma wolną chwilę to zamienia swój dom w ogród botaniczny oraz wymyśla nowe potrawy. Lubi też czytać i poznawać dzieła innych twórców – nie tylko z rynku polskiego. Z czym będziemy mieli do czynienia w książce “Szepty drewnianych papug“? Cała książka podzielona jest na trzy części, gdzie możemy zapoznać się z poszczególnymi etapami życia Michaliny. Wydawać by się mogło, że w dzieciństwie miała ona całkiem spokojne życie. Jej rodzice byli artystami i na dużo córce pozwalali. Tak naprawdę Michasia musiała samodzielnie wszystkiego pilnować – chociażby tego, żeby jej rodzice na czas opłacali rachunki.

Zbyt szybka dorosłość

Tak naprawdę jej dzieciństwo z tym wszystkim nie było fajne. Dlatego sama chyba zbyt szybko chciała założyć swoją idealna rodzinę. Na studiach Michalina poznała Roberta. Szybko z nim zamieszkała i po krótkim związku wzięła z nim ślub. Pomimo tego, że nawet rodzice odradzali jej związek z nim. Ona jednak nie słuchała. Po ślubie małżonkowie wynieśli się do innego miasta. To tam Robert pokazał swoje gorsze, bardziej zazdrosne oblicze. Ciągłe sprawdzanie, podejrzane zachowanie, brutalność. To przez niego kobieta straciła ukochaną pracę. Michasia ucieka do babci, której nigdy nie znała. Chce zniknąć z życia Roberta. Podczas pobytu u babci dziewczyna dowiaduje się o tym, że jej matka i babcia również mają problem z nawiązaniem poprawnego kontaktu. Dlaczego tak się dzieje? Michalina postanawia uporządkować swoje życie, jak również wyjaśnić tajemnice jakie łączą jej mamę i babcię. Co wydarzyło się w jej rodzinie?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com