Jeśli mamy ochotę na powieść, w której zagłębimy się w świat zwykłych ludzi i poznamy ich historie, to warto sięgnąć po najnowszą książkę Anny Szczęsnej "Szepty drewnianych papug”

Jeśli mamy ochotę na powieść, w której zagłębimy się w świat zwykłych ludzi i poznamy ich historie, to warto sięgnąć po najnowszą książkę Anny Szczęsnej “Szepty drewnianych papug”. Towarzyszymy trzem kobietom. Babci, matce i wnuczce. Każda z nich ma własne życie, a jednak w pewnym momencie ich kroki się łączą.

“Szepty drewnianych papug”

Najmłodsza z bohaterek, Michalina, bardzo szybko wkracza w dorosłość. Mieszka ze swoim partnerem, Robertem. Po ukończeniu studiów bierze z nim ślub. I gdy mogłoby się wydawać, że będą szczęśliwą parą, w ich związek coraz częściej zaczyna się wkradać niepokój. Mężczyzna przemienia się z troskliwego i czułego partnera w oprawcę. Ma obsesję na punkcie kontrolowania i prześladuje własną żonę, chcąc znać każdy jej krok. W końcu kobieta nie wytrzymuje. Udaje się jej uciec. Jako miejsce swojej wolności wybiera dom babci. Choć z kobietą długo nie utrzymywała kontaktu, postanawia się u niej zatrzymać. Powoli udaje się jej uporać z demonami przeszłości, ale nadal nie czuje się bezpieczna.

Babcia i matka

Babcia kobiety ma swoje własne sekrety, o których zdaje się, że nikt nie ma pojęcia. Michalina odkrywa, że jej własna matka jest skłócona z babcią. Nie rozumie tylko, dlaczego. Dostrzega jedynie, że problemem staje się przeszłość, z którą matka nie potrafi sobie poradzić. Czy w końcu uda się im dojść do porozumienia i naprawić złe relacje? A może rany z dawnych lat są zbyt głębokie i nie mogą się zagoić? “Szepty drewnianych podłóg” to historia o miłości i nienawiści wśród najbliższych sobie kobiet. Choć prowadzi nas ona śladami trzech różnych osób, to niejednokrotnie pokazuje, że ich drogi się zbiegają. Jakie problemy ukrywa każda z pań? I czy będą umiały zawalczyć o swoje szczęście, bezpieczeństwo i prawdziwą miłość?

Książka na wieczór

Najnowsza książka Anny Szczęsnej jest przyjemną lekturą, doskonałą na wieczór lub weekend. Jeśli mamy ochotę na opowieść o życiu zwykłych, podobnych nam osób, to ta powieść nas nie zawiedzie. Przyglądając się problemom oraz dylematom bohaterek znajdziemy w nich swoje własne przemyślenia i odkryjmy, że myślimy podobnie. Trzy różne kobiety, trzy różne pomysły na życie i jedna wspólna cecha – więzy krwi. “Szepty drewnianych papug” przeniosą nas na chwilę do świata, z którego nie będziemy chcieli wychodzić. Dostrzeżemy nie tylko miłość i troskę, ale i naiwność. Robert – mąż Michaliny – to doskonały przykład tego, jak łatwo można pomylić się w ocenie człowieka i zaufać złemu mężczyźnie. Lektura to dawka emocji, wydarzeń i rozterek.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com